PERIODONTOLOGINIS GYDYMAS

Periodontitas – liga, kai dėl bakterinių apnašų kaupimosi aplink dantis, uždegimas pažeidžia juos supančius audinius. Organizmas, priešindamasis infekcijai, gamina medžiagas, kurios naikina dantis prie žandikaulio laikančias struktūras (apydančių raiščius ar net pagrindinius kaulus). Tarp dantenų ir dantų susiformuoja ertmės, kurios leidžia kauptis bakterijoms. Periodontitas vystosi lėtai ir neskausmingai, todėl ilgus metus žmogus gali ligos net nepastebėti. Laikui bėgant pirminiai klinikiniai požymiai progresuoja į sunkias periodontito stadijas, pasireiškiančias danties paslankumu, o vėliau ir danties netekimu.

Periodontito gydymas

Pirmas gydymo etapas; Šis etapas prasideda nuo akmenų ir minkšto apnašo valymo, dantų ir jų šaknų poliravimo procedūrų. Toks gydymas reikalauja vos kelių paciento vizitų. Po  šio etapo gydymo jau gali sumažėti ar net visiškai išnykti dantenų kraujavimas, niežėjimas ir deginimas. Dantų paviršius tampa lygus ir netgi sumažėja kai kurių dantų paslankumas.

Po minkštojo apnašo ar akmenų valymo gali atsirasti, sustiprėti dantų jautrumas šaltam, karštam, saldžiam ar rūgščiam maistui. Tai normali reakcija, kuri praeina savaime per 2 – 3 savaites (šiuo periodu galima naudoti jautrumą mažinančias dantų pastas). Jei dantų jautrumas nepraeina ilgą laiką ir yra stiprus, reiktų kreiptis į gydytoją. Jeigu gydymo pradžioje buvo nustatytas stiprus dantenų uždegimas, po šio gydymo etapo, gali šiek tiek apsinuoginti dantų šaknų paviršiai. Tai neturėtų kelti nerimo, kadangi esant stipriam dantenų uždegimui ir susidariusioms gilioms kišenėms, dantenų susitraukimas yra neišvengiamas.

Antras gydymo etapas; Jis pradedamas dažniausiai praėjus trims mėnesiams nuo pirmojo gydymo etapo pabaigos. Šio laikotarpio metu negilios kišenės gali visiškai išnykti, o gilios – ženkliai sumažėti. Tačiau jeigu gilios periodontologinės kišenės išlieka, reikalinga chirurginė korekcija (lopo operacija). Jos metu pritaikius vietinę nejautrą yra atkeliamos dantenos ir prieinama prie giliau esančių akmenų, kurių buvo neįmanoma išvalyti profesionalios higienos metu. Operacijos metu dantų šaknų paviršiai yra gerai matomi, todėl nesunku kokybiškai nuvalyti akmenis ir išvalyti infekuotus audinius. Užbaigus valymą dantenos yra grąžinamos atgal prie dantų ir sutraukiamos siūlėmis.

Trečias gydymo etapas; Šis etapas vadinamas palaikomuoju gydymu. Jis reikalingas tam, kad ateityje būtų išvengta ligos pasikartojimo. Jeigu dantų apnašos vėl kaupiasi, įvyksta dantenų infekavimas ir liga vėl atsinaujina. Susirgus pakartotinai, liga vystosi greičiau, todėl sunkiau pasiduoda gydymui. Tam, kad išvengti ligos atsinaujinimo, būtina periodiškai atlikti profesionalią burnos higieną ir palaikyti burnos ertmės imuninę apsaugą.

Periodontitas gali būti sėkmingai gydomas jeigu:

  • atliekamas nuodugnus ištyrimas;
  • atliekama reguliari profesionali burnos higiena;
  • laikomasi gydančio gydytojo rekomendacijų;
  • greitai reaguojama ir laiku kreipiamasi profesionalios pagalbos pastebėjus pirmuosius periodontito požymius;
  • yra vykdomas nuolatinis ir taisyklingas burnos higienos palaikymas namuose.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Kodėl išsivysto periodontitas?

Periodontitas pagrinde išsivysto dėl netinkamos burnos higienos. Kai individuali burnos higiena nėra pakankama ar taisyklinga dantų paviršiuose kaupiasi minkštas apnašas. Jeigu jis neišvalomas kaupiasi tarp dantų, po dantenomis ir vėliau virsta dantų akmenimis, kurie spaudžia dantenas, tirpdo kaulą ir formuoja plyšius tarp danties ir dantenų, vadinamąsias kišenes. Laiku nesikreipus pas gydytoją  periodontologą, galima ne tik netekti vieno ar kelių dantų, bet liga gali neigiamai paveikti viso organizmo sveikatą.

Kaip atpažinti periodontitą?

Pirmasis ligos požymis yra dantenų kraujavimas. Jis lengviausiai pastebimas valant dantis. Pastebėjus dantenų kraujavimą, reikia kuo skubiau kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų diagnozę ir galėtų kuo skubiau užkirsti kelią ligos vystymuisi.

Taip pat sergant periodontitu pasireiškia:

  • dantenų paraudimas, patinimas;
  • dantenų nusmukimas ir dantų šaknų apsinuoginimas;
  • tarpų tarp dantų atsiradimas;
  • dantų paslankumas, padėties keitimas;
  • dantų jautrumas karštam, šaltam, rūgščiam maistui;
  • nemalonus kvapas iš burnos.

Kaip nustatyti ligos sunkumą?

Skiriamos 3 periodontito formos. Lengva, vidutinė ir sunki. Esant lengvam periodontitui dažniausiai pakanka gydymo paremto specialiu apnašų ir akmenų valymu. Vidutinės formos periodontitui gydyti gali prireikti rimtesnio gydymo nei tik valymas, o sunkios formos periodontitas greičiausiai gali pareikalauti chirurginio įsikišimo ar antibiotikų. Tik po nuodugnaus ir kvalifikuoto ligos ištyrimo yra įmanoma nustatyti Jūsų periodonto būklę.

Ar galima priauginti kaulą, kuris sunyko dėl periodontito?

Dėl periodontito sukeliamų problemų, žandikaulio kaulas prie dantų negrįžtamai tirpsta. Tačiau odontologinės technologijos yra smarkiai pažengusios į priekį ir specialiomis medžiagomis ištirpusio kaulo atauginimas yra įmanomas.

PIC Klinikos Paslaugos

Pacientai – mūsų prioritetas, mes siūlome kokybiškas odontologijos paslaugas, bei profesionalų komandą. Daugiau informacijos apie kiekvieną paslaugą – dešinėje.

Užsiregistruokite Apsilankymui Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiko, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Užsiregistruokite
Apsilankymui Internetu

Užpildykite kairėje esančią formą ir mūsų administratorės susisieks su Jumis patvirtinti vizito laiką, bei Jus aptarnaujantį gydytoją!

Kaip atvykti?

Ramygalos g. 21, Panevėžys

PĖSČIOMIS

Jeigu bandysite ateiti pėsčiomis – mūsų kliniką rasite netoli Laivės aikštės, nuo ten tik kelių minučių kelias iki Ramygalos gatvės.

PARKAVIMAS

Atvykus į kliniką, galima parkuoti automobilį gatvėje. Stovėjimas leidžiamas, parkavimas nemokamas.

Skambinkite mūsų registratūrai 8-60-727272, rašykite mums paštu info@picklinika.lt arba užpildykite Kontaktų Formą